Plotki głoszą, że Amazon może w październiku zacząć akceptować Bitcoina jako metodę płatności

 

 

 

25.09.2017

Domysły znajdują swoje pokrycie w niedawnych raportach na squawker.org. Część badań zawiera informacje, że firma może mieć w tym swój interes, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Artykuł na squawker.org nawiązuje do biuletynu inwestora Jamesa Altuchera. Według źródła, Altucher jest doświadczonym przedsiębiorcą, który może posiadać informacje znacznie wcześniej.

James Altucher założył ponad 20 firm, napisał 11 książek i był autorem kilku ważnych publikacji. Jest dawnym menedżerem funduszy hedgingowych i kapitalistycznym podcasterem, oferującym abonamentową listę mailową.

~ źródło informacji Amazon.

Ponieważ coraz więcej sprzedawców i sklepów oferuje płatności Bitcoinami, Amazon naturalnie także bierze pod uwagę taką metodę, aby być w stanie utrzymać swoją pozycję na rynku. CEO Overstock, Patrick Byrne powiedział:

Muszą to przemyśleć. Byłbym zdumiony, gdyby tego nie zrobili, bo nie mogą po prostu oddać tej części rynku, jeśli jesteśmy jedynym głównym, dużym punktem sprzedaży detalicznej akceptującym Bitcoiny.

Trend rozpoczął Overstock i obejmował po kolei inne przedsiębiorstwa technologiczne. Niedawny komentarz w przewodniku API Google spowodował, że wiele osób uważa, że gigant internetowy zacznie akceptować Bitcoiny w Google Store, tak jak to robił już system PayPal i inne.