Szef największego rosyjskiego banku, Sberbank, przewiduje, że adopcja Blockchain dokona się na skalę przemysłową w ciągu następnych 2 lat

 

16.11.2018

 

Prezes firmy Sberbank, Herman Gref, rozmawiał w tym tygodniu z dziennikarzami, wyjaśniając, że technologia wchodzi w fazę rozwoju przemysłowego:

Hype wokół technologii Blockchain dobiegł końca, a technologia wchodzi w fazę rozwoju przemysłowego. Potrzebny jest rok lub dwa na wdrożenie w skali przemysłowej.

Gref argumentował, że globalne rynki nie są jeszcze “gotowe” do komercjalizacji Blockchain na dużą skalę, biorąc pod uwagę “niedojrzałość technologii”.

Wcześniej w październiku Gref podał bardziej ogólne ramy czasowe przyjęcia Blockchaina, stwierdzając, że będzie “gotowy” za trzy do pięciu lat, ale nie określając, na jaką skalę.

Sberbank aktywnie uczestniczy w procesach Blockchain, wraz z innymi ważnymi rosyjskimi bankami i instytucjami. W grudniu 2017 r. Sberbank nawiązał współpracę z Federalną Służbą Antymonopolową w celu przechowywania dokumentów i przesyłania danych za pomocą Blockchain.