Szef rosyjskiego Ministerstwa Komunikacji (Minkomsvyaz) powiedział, że kraj “nigdy” nie włączy Bitcoina do swojej gospodarki

 

 

 

21.11.2017

Na pierwszym rosyjskim Narodowym Forum Młodzieży Dumy, Nikołaj Nikiforow powiedział, że choć Bitcoin ma pozostać poza prawem, przyjęcie technologii Blockchain jest “całkowicie możliwe”.

Bitcoiny są obcą aplikacją technologii Blockchain, a rosyjskie prawo nigdy nie uzna ich za prawną jednostkę podlegającą jurysdykcji Federacji Rosyjskiej.

Komentarze dodają jeszcze większej nieprzejrzystości już i tak mylącej postawie rosyjskich prawodawców do Bitcoin i kryptowaluty. Szereg wyższych rangą dało sprzeczne poglądy na temat tego, jak Rosja będzie traktować pojawiające się zjawisko finansowe, a niektórzy twierdzą, że całkowity zakaz jest nieunikniony.

W zeszłym tygodniu popularna sieć udostępniania treści społecznościowych Golos została zablokowana przez Roskomnadzor na siedem dni z powodu rzekomych naruszeń prywatności danych, co programiści próbują kwestionować w sądzie.

W tym samym czasie Kreml ogłosił, że w tym roku ma zamiar zaatakować rynek wydobycia Bitcoinów, pompując miliony dolarów, by odebrać Chinom pozycję lidera. Będzie również regulować wydobycie do lipca przyszłego roku.

Blockchain od zawsze radził sobie znacznie lepiej w Rosji, a ostatnie odgłosy z Moskwy tylko podkreśliły zainteresowanie jego różnymi zastosowaniami.