Rosja opracowuje regulacje prawne, które będą regulować transakcje przy użyciu cyfrowych walut

 

11.09.2017

 

Rosyjski minister finansów Anton Siluanov na zebraniu finansowym w Moskwie, zapewnił rosyjskich użytkowników Bitcoina, że rząd nie będzie zabraniał ani nie karał ludzi, którzy używają kryptowalut.

Jest to krok naprzód ministra Rosji, który chciał karać ludzi, jego nastawienie się zmieniło po tym jak prezydent Władimir Putin wyraził zgodę na cyfrowe waluty.

Putin pomaga

Putin spotkał się z założycielem Ethereum, Vitalikem Buterinem, którego pochwalił za zasługi w wykorzystaniu Blockchain w Rosji. Tymczasem asystent prezydenta ogłosił plany wprowadzenia pierwszej oferty monetarnej (ICO).

Ministerstwo Finansów

Rosyjskie Ministerstwo Finansów wcześniej uprzedzało i zastanawiało się nad zakazem wydobywania kryptowalut w prywatnych mieszkaniach. Teraz, kiedy Putin popiera zwykłych obywateli, państwo zdało sobie sprawę, że cyfrowe waluty są częścią nowej rzeczywistości gospodarczej. Siluanov powiedział, że nie ma sensu zakazywać ich obywatelom.

Podobnie jak w przypadku innych trendów technologicznych waluty cyfrowe nie przekonały wszystkich. W Rosji nadal są niewierzący. Dyrektorka banku, Elvira Nabiullina odniosła się na przykład do globalnego zamieszania, które panuje wśród walut cyfrowych i wyraził obawy co do wykorzystania ich jako zastępczy pieniądz.