Parlament Rosji przyjął w drugim czytaniu projekt ustawy o cyfrowych aktywach finansowych, mający na celu sformułowanie krajowego prawodawstwa dotyczącego kryptowalut

 

06.03.2019

 

Duma Państwowa, parlament Rosji, przyjął poprawki do kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej w sprawie praw cyfrowych, które stanowią ramy prawne w dziedzinie gospodarki cyfrowej.

Ustawa “O cyfrowych aktywach finansowych” – zatwierdzona w maju przez Dumę Państwową po raz pierwszy wywołała wiele dyskusji w rosyjskim dyskursie prawnym.

Dzisiejsza adopcja w drugim czytaniu poprzedzona była przemówieniem prezydenta Rosji Władimira Putina do rządu, aby przyspieszyć przyjęcie rozporządzenia w sprawie aktywów cyfrowych do lipca 2019 r.

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący Dumy Państwowej i współautor projektu ustawy, podkreślił, że przyjęte poprawki mają na celu usunięcie trudności związanych z pojęciem praw cyfrowych. Podkreślił również:

“Po przyjęciu ustawy obywatele i osoby prawne otrzymają dodatkowe gwarancje, które pozwolą im aktywniej uczestniczyć w rozwoju gospodarki przyszłości”

Źródło obrazu: 123rf.com