Rosyjska Federalna Służba Nadzoru w sferze edukacji i nauki (Rosobrnadzor) wprowadzi technologię Blockchain do głównego egzaminu końcowego w kraju

 

06.02.2018

 

Od tego roku Rosobrnadzor zamierza wdrażać technologię Blockchain w jednolitym egzaminie państwowym (USE), który jest jedyną formą egzaminu dyplomowego w szkołach i główną formą egzaminów wstępnych na uniwersytetach w Rosji.

Ogłoszenie zostało dokonane przez szefa Federalnej służby Siergieja Kravtsova:

“Rozmawialiśmy również o wykorzystaniu technologii Blockchain w USE, a w tym roku technologia ta będzie używana w USE, przy użyciu nowych technologii drukowania i skanowania egzaminu”

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Edukacji i Nauki Rosji wprowadziło platformę opartą na technologii Blockchain przeznaczonej do śledzenia diamentów.

Również w styczniu Astana, stolica Kazachstanu, wprowadziła system oparty na technologi Blockchain, zaprojektowany do zarządzania listami oczekującymi do przedszkoli.

Rosja jest obecnie w trakcie tworzenia przepisów dotyczących regulacji Blockchain i kryptowalut w kraju. Jednak po uchwaleniu odpowiedniego ustawodawstwa w pierwszym czytaniu w maju 2018 r., rosyjscy ustawodawcy przesłali projekt ustawy do ponownego wprowadzenia.

Źródło obrazu: 123rf.com