Rosyjski miliarder Vladimir Potanin planuje stworzyć tokeny kryptowalutowe wspierane przez pallad

 

29.03.2019

 

Potanin, który jest dyrektorem naczelnym rosyjskiej firmy wydobywczej i hutniczej niklu i palladu MMC Norilsk Nickel PJSC (Nornickel) – planuje wydać tokeny kryptowalutowe do handlu palladem za pośrednictwem szwajcarskiego funduszu palladowego i chce uruchomić kilka platform cyfrowych.

Platforma umożliwi bardziej płynne transakcje. Obecnie, jeśli nabywca odkryje, że nie potrzebuje całej zakontraktowanej ilości przy zakupie, musi albo renegocjować z dostawcą, albo zapłacić nadwyżkę, dopóki nie znajdzie nabywcy. Jednak w przypadku aktywów z tokenami mogą oni pozornie łatwiej sprzedawać nadmiar wolumenu stronie trzeciej.

Nornickel opracowuje również platformę cyfrową dla transakcji wewnętrznych, która rzekomo umożliwi rosyjskiemu bankowi centralnemu testowanie regulujących systemów typu Blockchain w jednej firmie, bez wpływu na ogólną gospodarkę. Jednak uruchomienie wspomnianej platformy cyfrowej musi przejść zatwierdzenie na poziomie legislacyjnym, a jeśli Rosja nie przyjmie odpowiedniego prawa, Potanin będzie rzekomo działać w innych jurysdykcjach.

Pallad ma wiele zastosowań w różnych branżach, w tym w stomatologii, elektronice, biżuterii, katalityce i fotografii. W czerwcu cena kontraktów futures na pallad spadła o prawie 112 dolarów (7,9 procent) za uncję po osiągnięciu rekordowego poziomu tydzień temu.

Źródło obrazu: 123rf.com