Wołodin, przewodniczący niższej izby rosyjskiego parlamentu, powiedział, że regulacje dotyczące gospodarki cyfrowej będą priorytetem podczas nadchodzącej sesji

 

11.01.2019

 

Przemawiając na otwarciu parlamentarnej sesji wiosennej, Volodin wspomniał o regulacjach gospodarki cyfrowej, które są obecnie rozważane, w tym o cyfrowym majątku finansowym, prawach cyfrowych i finansowaniu społecznościowym. Według przewodniczącego, członkowie parlamentu skoncentrują się na tych ustawach podczas nadchodzącej sesji.

Wołodin również wezwał prawodawców do stworzenia korzystnego otoczenia prawnego dla rozwoju gospodarki cyfrowej w Rosji.

Przewodniczący zalecił ponadto utworzenie grup roboczych ekspertów, przedsiębiorców i naukowców w celu przyspieszenia rozwoju nowych przepisów dotyczących gospodarki cyfrowej. Volodin dodał, że posłowie mają przedstawić w najbliższej przyszłości ponad 20 nowych projektów ustaw związanych z gospodarką cyfrową.

Rosyjski rząd walczył o sfinalizowanie swojego rachunku dotyczącego aktywów cyfrowych przez cały ubiegły rok, a ostateczna wersja była przedmiotem ostrej krytyki ze strony przedstawicieli branży. Projekt ustawy o kryptowalutach, który nie zawierał definicji podstawowych koncepcji, takich jak górnictwo i kryptowaluty został ostatecznie odesłany do etapu pierwszego czytania.

We wrześniu rosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (RSPP) w skład którego wchodzą górnicy wydobywający minerały i Vladimir Potanin oraz szef rosyjskiego funduszu innowacji Skolkovo, Viktor Vekselberg – zaproponował alternatywę dla projektu ustawy państwowej o kryptowalutach. W listopadzie grupa wysłała swoje propozycje do rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa.

Źródło obrazu: 123rf.com