Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia współpracuje z bankiem państwowym w celu zbadania możliwych zastosowań tej technologii

 

11.08.2017

 

W zeszłym tygodniu firma Vnesheconombank (VEB) ujawniła partnerstwo, w którym bank i Ministerstwo Zdrowia zbadają, w jaki sposób technologia może być wykorzystana do wymiany historii pacjentów. Ponadto powołano rząd, aby utworzył nowy system współzależności między systemowych, co sugeruje, że może to być obszar, w którym rosyjscy urzędnicy zastosują Blockchaina.

 

Bank ujawnił również, że uruchomi “Centrum Kompetencji”, za pomocą którego będzie badał możliwe aplikacje oparte na Blockchainie.

 

Siergiej Gorkow, prezes VEB, powiedział w oświadczeniu:

 

Centrum będzie angażować się w rozwój prywatnego programu Blockchaina, wykorzystując uzgodnione wysiłki zespołu VEB i międzynarodowy zespół zawodowy zdolny do realizacji zadań określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Z kolei Ministerstwo ma określić obszary zastosowania Blockchaina w celu zapewnienia większej spójności pracy.

 

VEB ujawnił swoje plany opracowania wielu produktów i usług podobnych do Ethereum.

 

W wypowiedziach dla lokalnych mediów Gorkov wskazywał na konieczność modernizacji jako jednego z czynników motywujących do pracy z technologią.

 

“Kiedy zaczęliśmy myśleć o skutecznym zarządzaniu projektami, zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma platformy”, dalej mówiąc dodał, że “Zdaliśmy sobie sprawę, że Blockchain jest dobrą podstawową i jakościową platformą na przyszłość”.