Legalny zakup towarów i usług za kryptowaluty, zmniejszenie opłat za transfery, automatyzacja handlu. Któż z nas nie marzy o usprawnieniu wymiany kryptowalut i uwolnieniu ich pełnego potencjału? Doświadczony zespół programistów i znawców tematu z Katowic właśnie zrobił pierwszy krok w tym kierunku. 18.02.2018 roku ruszyła przedsprzedaż ICO tokena MillionCoin. Cel? Zebranie funduszy na innowacyjną platformę, która pozwoli wykorzystać kryptowaluty w codziennym życiu

 

27.03.2018

 

Pomysł jest prosty w swoim założeniu, lecz rozbudowany, jeśli chodzi o usługi, które zamierza świadczyć platforma. – Chcemy zbudować połączony ekosystem aplikacji, których komplementarność umożliwi użytkownikom zniesienie barier, jakie stoją przed tego typu środkami płatniczymi – mówi Krzysztof Perek, CEO w Grupie OneMillion Sp. z o.o., współodpowiedzialnej za powstanie platformy, który jako jeden z pierwszych na świecie handlował dobrami luksusowymi za kryptowaluty. – Naszym celem jest dostarczenie usług, za które będzie można w pełni i legalnie płacić w kryptowalutach. Ekosystem będzie funkcjonował w ramach platformy, która umożliwi beztransferowe operacje walutowe w ramach jednej bazy klientów. Tego typu działanie pozwoli na wykorzystanie kryptowalut do codziennych zakupów i płatności bez dodatkowej potrzeby przesyłania ich pomiędzy portfelami specyficznymi dla danej waluty.

W skład ekosystemu wejdzie sześć głównych usług dotyczących różnych segmentów rynku kryptowalut. O rozwój funkcjonalności i najwyższe bezpieczeństwo zadba zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie oprogramowania i kryptowalut – firma AT.Systems działająca w kooperacji z Grupą One Million Sp. z o.o.

– Użytkownik w każdym momencie będzie miał możliwość wpłacenia dodatkowych środków lub wypłacenia ich na swój prywatny portfel kryptowalutowy – wyjaśnia Marcin Walkowski CEO w AT.systems. – Zgromadzony kapitał pozwoli na kupno i wymianę walut w ramach giełdy i kantoru; zakup towarów i usług w sklepie internetowym OneMillionShop za kryptowaluty; handel z innymi użytkownikami w ramach platformy C2C oraz na automatyzację tradingu na giełdach dzięki botowi AT.systems. Chcemy, by użytkownicy mogli skorzystać również z profesjonalnych analiz, porad prawnych, księgowych i podatkowych. Wszystko po to, by ułatwić im handel i pomóc maksymalizować zyski bez obaw o konsekwencje prawne.

Choć każda z aplikacji dostępnych w platformie będzie pozwalała na różne wykorzystanie kryptowalut ze swojego portfela, to środkiem płatniczym dającym największe możliwości będzie MillionCoin (MON), mający sfinansować całe przedsięwzięcie. Ten kryptograficzny token oparty o sieć Ethereum zapewni użytkownikom dodatkowe korzyści, m.in. rabaty i dostęp do wyspecjalizowanych funkcjonalności, które oferować będzie platforma.

– Nie chcemy zamykać się tylko na użytkowników, w ramach naszej platformy – uzupełnia funkcjonalności systemu Michał Błaszczak, Chief Security Officer w AT. Systems. – Sami od kilku lat korzystamy z kryptowalut i wiemy, jak trudno o poradę prawną czy programistyczną w tym temacie. Nasz własny Software House ma nie tylko zapewnić bezpieczeństwo i spójne działanie wszystkich aplikacji, ale także świadczyć usługi dla zewnętrznych podmiotów, które chcą na przykład postawić własną giełdę kryptowalut czy stworzyć aplikację do tradingu. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania i najwyższy stopień ochrony. Naszym priorytetem jest stworzenie bezpiecznego środowiska wymiany kryptowalut, w którym wprowadzone środki są poddane audytom, a sam system jest nieustannie sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa w oparciu  m.in. o przeprowadzanie testów penetracyjnych.

Fundusze zebrane dzięki ICO zostaną przeznaczone na przyspieszenie rozwoju platformy i wdrażanie kolejnych innowacyjnych usług. Token MON będzie można również sprzedać na giełdach zewnętrznych, a w przyszłości wymienić na wewnętrznej giełdzie na platformie. Przedsprzedaż kryptowaluty odbywa się na stronie internetowej: www.millioncoin.io, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami przedsięwzięcia.