Dyrektor generalny Dash Core Group, Ryan Taylor, powiedział w wywiadzie, że ​​kryptowaluty emitowane przez bank centralny są nieuniknioną przyszłością, ale to będą ludzie, którzy zdecydują, jaką formę pieniędzy chcą konsumować i wykorzystywać

 

25.10.2018

 

W rozmowie podczas konferencji Money20 / 20 Taylor stwierdził, że banki centralne mają pewne zalety w zakresie wydawania własnych kryptowalut, ale pozostaje pytanie, jaką formę podejmie i jak zareaguje rynek. Taylor zauważył, że wolny rynek może ostatecznie zaprojektować lepsze pieniądze niż rząd, podkreślając:

“Myślę, że to nieuniknione. Wszystkie rządy idą przez presję konkurencji lub poprzez własne pragnienia  na uruchomienie własnych kryptowalut. Ale nie sądzę, że tam będą największe innowacje”

Taylor powiedział również, że rządy na całym świecie zaczną bardzo szybko regulować przestrzeń kryptowalutową i że mniejsze państwa pójdą pierwszy, ponieważ ryzyko[dla nich jest niższe.

Joey’a Zhou, który mówił o Petro, wenezuelskiej kryptowalucie państwowej, że to kopia części  Dasha, Taylor powiedział, że to nic dziwnego, zauważając:

“Jest to kod open source, a użycie słowa plagiat jest dość trudne do zastosowania, ale istnieją znaczące fragmenty, które zostały skopiowane”

Wcześniej w tym tygodniu prezes Banku Japonii stwierdził, że waluty cyfrowe wydawane przez bank centralny nie są praktycznym narzędziem ekonomicznym, ponieważ wymagałyby wyeliminowania z systemu finansowego pieniądza fiducjarnego, aby były skuteczne.

Badania parlamentarne EU wykazały, że waluty cyfrowe wydawane przez bank centralny mogą być lekarstwem na obecny brak konkurencji w przestrzeni krypto.
Źródło obrazu: 123rf.com