Największy na świecie dostawca funduszy ETF, BlackRock, ogłosił utworzenie grupy roboczej, która oceni dziś potencjalne zaangażowanie w Bitcoina

 

16.07.2018

 

Podążając śladami kolegi giganta Goldman Sachs, międzybranżowa grupa robocza zwołana przez BlackRock będzie między innymi koncentrować się na tym, czy firma powinna inwestować w kontrakty terminowe typu Bitcoin.

W ogólnych komentarzach do FN, rzeczniczka firmy BlackRock, powiedziała, że ​​firma “patrzyła na Blockchain od kilku lat”, ale nie wspomniała o kryptowalutach.

Eksperci będą badać ruchy konkurentów, publikacja ujawnia że zwrot Goldmanna nie pozostał niezauważony.

Prezes Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, wielokrotnie mówił mediom, że Bitcoin “nie jest dla niego”, po czym nagle ogłosił, że specjalny zespół badawczy przygląda się, w jaki sposób Goldman może zaoferować szereg produktów opartych na kryptowalutach w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

Rynek reaguje na wzrost zainteresowania instytucjonalnego

BlackRock może pójść w jego ślady, mimo że dyrektor generalny Larry Fink opisał Bitcoina tuż przed zeszłorocznymi rekordowymi cenami jako “instrument, którego używają ludzie do prania brudnych pieniędzy”

W lutym tego roku firma stwierdziła, że kryptowaluty są pod ścisłą kontrolą, co oznacza szersze wykorzystanie w przyszłości.

W BlackRock od 2017 roku wartość zarządzanych aktywów spadła poniżej 6,3 biliona dolarów.

Szersza narracja, że ​​pieniądze instytucjonalne czekają na swój idealny punkt wyjścia, wciąż krąży wśród komentatorów. W ciągu weekendu doradca handlowy CNBC, Ran Neuner, zasugerował nawet, że przyszły napływ sprawi, że rok 2017 “wygląda jak rozgrzewka” Wszystko, co potrzebne, powiedział, to skromna podwyżka cen.