Jeśli rok 2017 był rokiem eksplozji, rok 2018 był rokiem, w którym świat zaczął go rozumieć. Po początkowym boomie Bitcoina w styczniu, druga połowa roku powoli minęła dla entuzjastów kryptowalut, a prawie każda większa kryptowaluta straciła 80% wartości. Niedawne hardfoki i konflikty między programistami nie pomogły, a pytanie: “co przyniesie 2019?” dotyczy wszystkich. ICObox opracował trzy najlepsze trendy na nadchodzący rok

 

 

1. Naprawianie problemów Blockchaina

Większość stagnacji w przestrzeni krypto wynika z technologii, która jest prawie na miejscu. ICOBox uważa, że ​​największe techniczne przeszkody stojące przed kryptowalutami to słaba skalowalność, powolny czas transakcji i niezdecydowane przyjęcie przez większą populację.

Jest mało prawdopodobne, że problemy te zostaną rozwiązane w 2019 roku, ale możesz założyć, że programiści będą rywalizować bardziej gwałtownie niż kiedykolwiek w nadchodzącym roku.
Wzrost zainteresowania oznacza więcej pieniędzy od inwestorów, którzy mają nadzieję, że poprą najbardziej innowacyjne i zyskowne rozwiązania, a co za tym idzie, zwrot z inwestycji.

Drugim dużym problemem krypto jest astronomicznie wysoka zmienność. Po wachaniach cen krypto na początku roku i licznych niepowodzeń i oszustw ICO inwestorzy wahają się, czy im dalej ufać. Ale to może zacząć się zmieniać w 2019 roku. Stojące rynki nie dają szansy na osiągnięcie zysku, ale jeśli rynek będzie mógł nadal utrzymywać się stabilnie, może to oznaczać, że rynek dojrzewa, a interesariusze budują solidną podstawę przyszłego wzrostu.

Udoskonalenia technologiczne i stabilny rynek do 2019 r. są właśnie tym, czego inwestorzy potrzebują, aby w przyszłości przeprowadzić kolejne (zrównoważone) prowadzenie akcji. Im spokojniejszy jest 2019, tym lepiej dla kryptowalut na dłuższą metę.

2. Tokenizacja wszystkiego

Boom Bitcoin był napędzany zapałem, aby zainwestować w coś nowego. Kryptowaluty były różne, złożone i, dla wielu inwestorów, niepoprawnie dezorientujące.  Inwestorzy już od dawna rozumieją korzyści z inwestycji fizycznych. Nieruchomości, towary i dzieła sztuki były dochodowymi i stabilnymi inwestycjami, ale historycznie wymagały dużych kwot kapitału, aby osiągnąć sukces. Placówki takie jak fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) i opcje crowdsourcingu znacząco obniżyły poprzeczkę, jednak źródła te mogą nadal pozostawić fundusze związane przez lata i nadal ograniczać dostępność.

IRBC przewiduje, że tokenizacja prawdopodobnie określi 2019 jako podstawę dla nowego sektora inwestycyjnego i handlowego. W przeciwieństwie do innych wyżej wymienionych opcji, tokenizacja pozwala właścicielom tokenów handlować swoimi zasobami, takimi jak akcje, więc pieniądze nie są “uwięzione” przez lata, dopóki przedmiot fizyczny nie zostanie sprzedany.

Prawdopodobieństwo, że w 2019 roku zobaczą wyścigi w praktycznie każdym sektorze, aby tokenizować dobra fizyczne, ponieważ firmy chcą ściągać zarówno inwestorów, jak i właścicieli przedmiotów przez cały rok. Podstawy dla tokenizacji będą wymagały czasu ze względu na ogromną ilość danych, które muszą być pozyskane, aby prawdziwie uruchomić rynek, a 2019 zobaczy, jak to się dzieje.

Ostateczny boom powinien być warty czekania. Tokenizacja nie tylko wpompuje tony funduszy do przestrzeni kryptowalut, ale także uwolni kapitał właścicielom przedmiotów, którzy sprzedają tokeny swoich aktywów.

3. Zabezpieczanie danych osobowych

W 2018 r., Jak donosi IBRC, ludność zaczęła spoglądać w stronę Blockchaina. W 2018 r., społeczeństwo zaczęło także spostrzegać to, w jaki sposób ich dane osobowe były wykorzystywane, kradzione i manipulowane przez korporacje. ICOBox przewiduje, że w 2019 r., społeczeństwo zacznie układać dwie pary i zacznie podejmować kroki w celu kontrolowania swoich cyfrowych tożsamości.

Ze względu na złożoność technologii, współczynniki rozpowszechnienia będą prawdopodobnie wolniejsze niż w innych sieciach społecznościowych, ale 2019 kładzie duży nacisk na większe bazy użytkowników. Oczekuj powolnego, organicznego wzrostu od osób znających się na nowych technologiach i zacznie tworzyć platformy dla mniej zaawansowanych technologicznie osób, aby skorzystać z Blockchainu bez konieczności bezpośredniej współpracy z tą technologią.

Istnieje już powszechne przekonanie, że ludzie chcą przejąć kontrolę nad swoimi danymi osobowymi i zaczynają szukać rozwiązań. Blockchain i krypto oferują realne rozwiązania, które ciągle się poprawiają. Potrzeba czasu, ale IBRC przewiduje, że w 2019 roku świat zacznieodzyskiwać dane osobowe z rąk korporacji.

Przyszłość wygląda jasno

Według IBRC rok 2019 będzie rokiem założycielskim kryptowaluty i że, tak czy nie, jest to, czego rynek potrzebuje do zrównoważonego rozwoju w przyszłości. Kolejny błyskawiczny wzrost byłby ekscytujący dla spekulantów, ale ostatecznie przyniósłby więcej szkód niż dobra kryptowalutom. Krypto potrzebuje “nudnego” roku, aby udowodnić, że się rozwija, organicznie rozwijać bazę użytkowników i położyć fundament pod powszechną tokenizację.

W 2019 r. ICOBox ma nadzieję, że znajdzie odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące regulacji rządowych i ustanowi zasady dla każdego. Stabilny rynek ma pierwszorzędne znaczenie dla rozpoczęcia dyskusji, a spokojny rynek oznacza mniej przerażonych ludzi.