Rząd Indii aktywnie przygotowuje projekt ustawy o kryptowalutach, która ma się ukazać w grudniu

 

20.11.2018

 

Dokument stwierdza, że ​​indyjski minister finansów, odpowiedzialny za projekt i kierowany przez sekretarza w departamencie ds. Gospodarczych Subhash Chandra Garg, przedstawi swoją pierwszą wersję w grudniu:

“Obecnie trwają poważne prace nad przygotowaniem projektu sprawozdania i projektu ustawy o wirtualnych walutach, wykorzystaniem technologii Blockchain w systemie finansowym oraz  waluty cyfrowej w Indiach”

Quartz India informuje, że projekt sprawozdania i projekt ustawy zostaną przesłane członkom komitetu międzyresortowego (IMC), a następne posiedzenie IMC będzie szczegółowo omawiać projekt legislacji. Dokument stwierdza, że ​​oczekuje się, że projekt sprawozdania zostanie złożony przed IMC do następnego miesiąca.

Co więcej, Garga zaplanował dwa spotkania na temat kryptoregulacji w styczniu 2019 roku. Według Quartz India, członkowie komisji przedstawią prawodawstwo i przyjmą propozycje podczas spotkań.

Prawna bitwa o przepisy dotyczące kryptowalut rozpoczęła się w kwietniu 2018 r., kiedy RBI ogłosiło, że przestanie świadczyć usługi osobom lub podmiotom prawnym zaangażowanym w kryptowaluty. Po przeprowadzce jedenastu firm kryptowalutowych złożyło pozew przeciwko RBI w Sądzie Najwyższym o uchylenie decyzji. Po kilku odroczeniach rozprawa odbyła się ostatecznie pod koniec października.

Podczas rozprawy Sąd Najwyższy wyznaczył rządowi Indii termin dwóch tygodni na ogłoszenie oficjalnego stanowiska w sprawie krypto. Niedługo po rozprawie indyjski sekretarz ds. Gospodarki zalecił ministerstwu finansów kraju, by nałożył zakaz na posiadanie prywatnych kryptowalut.

Podczas gdy struktura w Indiach pozostaje niejasna, władze indyjskie aresztowały twórców pierwszego w kraju Bitcoina “ATM” w mieście Bangalore pod zarzutem odpowiedzialności karnej. Według lokalnych redakcji, dwóch współzałożycieli pierwszej w kraju giełdy kryptowalut, Unocoin, zostało aresztowanych i postawionych pod poważnymi zarzutami w tym zbrodniczym spiskiem, oszustwami i fałszerstwami.

Źródło obrazu: 123rf.com