Organ ustawodawczy rządu Indii przygląda się potencjalnym zastosowaniom technologii blockchain w różnych sektorach

 

 

 

04.01.2018

W ramach tego procesu, National Institution for Transforming India, znany jako NITI Aayog, opracowuje dowód na to, jak badać blockchain w kluczowych sektorach, w tym edukacji, zdrowia i rolnictwa, informuje Economic Times.

Anonimowy urzędnik wyższego szczebla powiedział, że obietnica blockchaina w zakresie bezpiecznej weryfikacji dokumentów jest główną przyczyną potencjalnego przyjęcia technologii.

Posunięcie nastąpiło po tym, jak w listopadzie 2017 r. grupa ekspertów przeprowadziła hackaton w sprawie wykorzystania technologii blockchain – imprezy organizowanej wspólnie z Harvardowym startupem Blockchain, Proffer.

Podczas gdy rząd Indii był w dużej mierze sceptyczny wobec kryptowalut, chętnie korzystał on z technologii blockchain.

W czerwcu 2017 r. kilka rządów regionalnych w Indiach, w tym Andhra Pradesh, ujawniło, że analizuje zastosowania technologii blockchain w rejestrach gruntów – systemy używane do śledzenia, kto jest właścicielem nieruchomości.

Ponadto we wrześniu zeszłego roku indyjska grupa badawcza banku centralnego ogłosiła plany uruchomienia nowej platformy blockchain do budowania i wspierania szeregu usług związanych z bankowością.