Rosja rozważa wprowadzenie zakazu kopania Bitcoina w prywatnych domach

 

04.09.2017

 

Zdaniem Rosji Today i lokalnych wiadomości RIA Novosti rządowy Fundusz na rzecz Informacji o Demokracji zalecił zakaz uczestnictwa w basenach górniczych z prywatnych adresów.

“Wszystko związane z górnictwem Bitcoina, które trwa nadal w kraju, to naszym zdaniem strata energii elektrycznej” – powiedział prezes funduszu Ilya Massukh.

Rosja nadal wysyła mieszane sygnały na temat regulacji kryptowalut. W zeszłym tygodniu dwa największe giganty energetyczne w kraju rozmawiały o wariantach dla górników, aby korzystać z wolnych mocy produkcyjnych w 70 miejscach w kraju w celu kopania Bitcoina.

Jednocześnie rosyjski rzecznik ds. Internetowych próbuje pozyskać 100 mln., dolarów na sfinansowanie dużego projektu wydobywczego, który chce być konkurencją dla firm z Chin.

Massukh tymczasem nawiązywał do domniemanych zagrożeń bezpieczeństwa związanych z prywatnym wydobywaniem Bitcoina, jedno z zagrożeń to niewłaściwe odprowadzanie ciepła za pomocą wentylacji, które jest wytwarzane przez koparki oraz drugie,  możliwość pożaru.

Jego słowa naśladują kwestie bezpieczeństwa dotyczące innego rodzaju wypowiedzi ministra skarbu Aleksieja Moiszewa, który w zeszłym miesiącu zalecił całkowity zakaz sprzedaży kryptowalut dla “zwykłych ludzi”, którzy nie są “kwalifikowani jako inwestorzy”