Blockchain może teraz być legalnie wykorzystywany do uwierzytelniania dowodów w sporach prawnych w Chinach, zgodnie z Najwyższym Sądem Ludowym

 

07.09.2018

 

Sąd opublikował w piątek nowe przepisy, które mają natychmiastowy skutek, wyjaśniając różne kwestie dotyczące tego, jak internetowe sądy w Chinach powinny rozpatrywać spory prawne.

Część nowego rozporządzenia określa, że ​​sądy internetowe w kraju uznają legalność Blockchaina jako metody przechowywania i uwierzytelniania dowodów cyfrowych, pod warunkiem że strony mogą udowodnić legalność technologii wykorzystywanej w tym procesie.

“Sądy uznają dane cyfrowe, które są przedkładane jako dowód, jeżeli odpowiednie strony zbierają i przechowują te dane za pośrednictwem Blockchaina z podpisami cyfrowymi, wiarygodnymi znacznikami czasu i weryfikacją wartości hash lub za pośrednictwem cyfrowej platformy do osadzania i mogą udowodnić autentyczność stosowanej technologii”

Orzeczenie pojawia się w odpowiedzi na różne pytania, które pojawiły się od czasu ustanowienia w tym kraju pierwszego internetowego sądu w Hangzhou w zeszłym roku – jedynego, który zajmuje się sporami wokół problemów internetowych, generalnie obejmujących dane cyfrowe.

Sąd stwierdził, że rozporządzenie zostało przyjęte w porozumieniu z komitetem ds. Oceny organizacji na ostatnim posiedzeniu 3 września.