Samsung, filia konglomeratu technologicznego Korei Południowej, opracował platformę certyfikacyjną dla banków

 

28.08.2018

 

Opracowana we współpracy z Koreańską Federacją Banków nowa platforma BankSign ma sprawić, że interakcje między systemami mobilnymi różnych banków będą bezproblemowe. Użytkownicy mogą przeprowadzać transakcje na różnych aplikacjach, ale system wymaga weryfikacji tylko z jednej aplikacji, używając haseł, odcisków palców lub wzorców do uwierzytelnienia, podał Yonhap, agencja informacyjna.

Przedstawiciele Samsunga zapewnili bezpieczeństwo systemu poprzez połączenie systemów banków w sieć wymiany danych, a dane certyfikacyjne w tej sieci mogą pozostać ważne przez okres do trzech lat.

Zgodnie z oświadczeniem, bezpieczeństwo to jest wzmocnione przez niezmienną sieć Blockchain.

Blockchain

Blockchain

“BankSign to pierwsze zastosowanie długo oczekiwanej technologii Blockchain w zakresie usług bankowych. Firma będzie nadal rozwijać działalność w zakresie transformacji cyfrowej, co wzmocni konkurencyjność banków i instytucji finansowych”

Samsung SDS został wprowadzony na rynek w 2015 roku, a swoją pierwszą platformę biznesową, Nexledger, wydał w 2017 roku. Później ogłosił platformę finansowania cyfrowego opartą na technologii Blockchain i sztucznej inteligencji, Nexfinance, która ma za zadanie zautomatyzować śledzenie i integrowanie dokumentacji finansowej różnych firm finansowych , otrzymując rekomendacje produktów, ubiegając się o ubezpieczenie i zarządzając punktami lojalnościowymi kart kredytowych.