Japoński konglomerat usług finansowych SBI Group ogłosił partnerstwo z Huobi w celu zaangażowania się w kryptowaluty

 

 

 

07.12.2017

Firma Huobi zamierza skorzystać ze zwiększonej ekspozycji na rynki japońskie w związku z zamknięciem giełd w Chinach, jak podaje Nikkei Asian Review.

[…] System handlu i know-how firmy, która ma czteroletnią historię zarządzania, zostanie w pełni wykorzystany. Podczas gdy wirtualne transakcje walutowe gwałtownie się rozwijają, użyjemy naszego bardzo bezpiecznego systemu jako metody, aby przyciągnąć klientów.

Japonia w ostatnich miesiącach szybko przekształciła się w kryptowalutową przystań, a lokalne jednostki Blockchain mówiły, że są zasypywane prośbami chińskich przedsiębiorstw, które nie korzystają już z rynku krajowego.

W tym tygodniu oświadczono, że Japonia podąży za amerykańskimi regulatorami, umożliwiając handel kontraktami na Bitcoin, coś, co zrobiłby “tak szybko, jak to możliwe” po wprowadzeniu odpowiednich zmian w przepisach dotyczących papierów wartościowych.

Huobi zamierza w międzyczasie otworzyć giełdy w Hongkongu, Singapurze i Korei, mimo że ta ostatnia przyjmuje coraz bardziej wrogie podejście do handlu kryptowalutami.