Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) planuje wyjaśnić, kiedy i jak kryptowaluty mogą być klasyfikowane jako papiery wartościowe

 

06.11.2018

 

Przemawiając na konferencji Fintech D.C., dyrektor SEC William Hinman powiedział, że agencja regulacyjna zamierza opublikować “prostą angielską” instrukcję dla deweloperów, do której należy się zwrócić podczas planowania oferty tokenów ICO. Dzięki tym wskazówkom deweloperzy samodzielnie określą, czy potencjalna oferta tokenów może zostać sklasyfikowana jako zabezpieczenie, czy też nie, chociaż nie jest jasne, kiedy wytyczne zostaną opublikowane.

Hinman wyjaśnił:

“Będziemy także wydawać więcej wskazówek, pomysł jest prostym angielskim instrumentem, na który ludzie mogą patrzeć, a oni połączą ze sobą rodzaj mojej mowy Howey-meets-Gary i tę analizę w bardzo prosty sposób po angielsku, więc myślę, że mam ofertę bezpieczeństwa, patrząc na te wskazówki powinieneś być w stanie wszystko uporządkować”

Jeśli deweloperzy nadal nie są pewni, czy ich tokeny są papierami wartościowymi, czy nie, mogą skontaktować się z nowym FinHubem SEC, który ma na celu zapewnienie szybkiej informacji zwrotnej na temat papierów wartościowych i ofert związanych z bezpieczeństwem, powiedział.

“Kiedy już zdecydujesz, czy masz zabezpieczenie, będziemy mieli w tym przewodniku jak masz się zarejestrować i jak masz zrobić ofertę”

Kwestie, które analizuje SEC, obejmują księgowość, opiekę i wycenę tokena.

“Myślę, że możemy spróbować połączyć to i dzielić się tym. Chcemy się tym podzielić w nieco bardziej przejrzysty sposób”

Poradnik obejmie również transakcje na rynku wtórnym, jako element starań, aby dać programistom i przedsiębiorcom jasność co do tego, w jaki sposób SEC może spojrzeć na tokeny po inicjałach.

Zapytany o to, w jaki sposób SEC może sklasyfikować sprzedaż tokena jako ofertę papierów wartościowych, Hinman wyjaśnił, zauważając, że agencja będzie przyglądać się takim czynnikom, jak oczekiwanie zwrotu z inwestycji.

“Jeśli ktoś oferuje instrument za pieniądze lub inne korzyści stronie trzeciej, a ta osoba trzecia oczekuje od oferenta, aby wygenerował zwrot lub coś, co zwiększy wartość tokenu lub cokolwiek innego, jak chcą to nazwać, to oczekiwanie na powrót, na ogół będziemy to postrzegać jako ofertę papierów wartościowych”

Źródło obrazu: 123rf.com