Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła zawodowego boksera Floyda Mayweathera Jr. i producenta muzycznego Khaleda Khaleda za bezprawne reklamowanie wstępnych ofert ICO

 

30.11.2018

 

Zgodnie z ogłoszeniem SEC odkrył, że Mayweather nie ujawnił żadnych płatności promocyjnych od trzech emitentów ICO, w tym 100 tys., dolarów z Centra Tech, a Khaled, znany również jako DJ Khaled, nie ujawnił 50 tys., dolarów płatności od tej samej firmy.

W maju trzej współzałożyciele Centra – Sohrab Sharma, Robert Farkas i Raymond Trapani zostali oficjalnie oskarżeni o prowadzenie oszukańczego ICO, który w 2017 r., zebrał od inwestorów 32 miliony dolarów.

Podczas gdy żadna ze stron nie przyznała się ani nie zaprzeczyła zarzutom, zgodziła się uiścić pewne opłaty i ograniczenia. Mayweather zapłaci 300 tys., dolarów w postaci spłaty. Khaled zapłaci 50 tys., dolarów.

Ponadto Mayweather zgodził się współpracować przy dochodzeniu i nie promować żadnych papierów wartościowych w ciągu najbliższych trzech lat. Khaled przez dwa lata nie był uprawniony do promowania papierów wartościowych. Członek zarządu SEC Enforcement, Steven Peikin, skomentował tę kwestię:

“Inwestorzy powinni sceptycznie podchodzić do porad inwestycyjnych publikowanych na platformach mediów społecznościowych i nie powinni podejmować decyzji na podstawie rekomendacji celebrytów. Osoby w mediach społecznościowych to często opłacani promotorzy, a nie profesjonaliści zajmujący się inwestycjami”

Mayweather zaczął promować ICO Centra we wrześniu 2017 r., twierdząc, że już korzystał ze swojej karty Titanium Centra do korzystania z cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum w swoich transakcjach biznesowych. W tym czasie ICO Centry było trzecim ICO promowanym przez Mayweather.

Zaledwie kilka tygodni później, Khaled dołączył do Mayweather, promując ICO Centry, upubliczniając jego zakup karty Titanium Centra na swoim koncie na Instagramie.

Później w listopadzie 2017 r., SEC ostrzegał, że ​​ICO, które zostały zatwierdzone przez celebrytów, mogą być nielegalne.

Źródło obrazu: 123rf.com