Prezes amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jay Clayton nadal jest zaniepokojony ochroną inwestorów, jeśli chodzi o komisję zatwierdzającą fundusz ETF

 

15.03.2019

 

W wywiadzie Clayton stwierdził, że jest neutralny wobec walut cyfrowych, mówiąc, że nie jest rzecznikiem przeciwko aktywom kryptowalutowym. Przewodniczący SEC wyjaśnił, że obawia się możliwości manipulacji związanych z przestrzenią i chce zagwarantować ochronę inwestorów:

„W tej chwili martwi mnie to, czy można rozsądnie wykazać, że handel bazowy nie jest generalnie manipulowany, czy dzieje się w niezawodnych miejscach o dobrych zasadach”

Podczas gdy Clayton odmówił komentarza na temat konkretnej aplikacji ETF Bitcoin, nadal mówił, że „może istnieć przypadek, w którym ETF Bitcoin mógłby spełnić nasze zasady”

Przewodniczący powiedział:

„Sądzę, że ta technologia ma i jest już dość obiecująca, ale jest obiecująca w miejscach, w których jest spójna z naszym podejściem do pozyskiwania kapitału”

Niedawno SEC ogłosił, że ​​wkrótce rozpocznie okres odliczania, aby zatwierdzić lub odrzucić ETF VanEck / SolidX Bitcoin. Po wycofaniu wniosku ETF z powodu zamknięcia rządu USA pod koniec stycznia, Chicago Board Options Exchange (CBOE) ponownie złożył wniosek tydzień później.

Na początku tego tygodnia Jay Clayton potwierdził swoje wcześniejsze oświadczenie, że Ethereum i podobne kryptowaluty nie są papierami wartościowymi na mocy prawa USA. Clayton zastrzegł jednak, że miał na myśli to, że definicja cyfrowego zasobu jako zabezpieczenia może się zmieniać z czasem.

Źródło obrazu: 123rf.com