Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poszukuje źródeł danych Blockchain i ich analiz

 

04.02.2019

 

Zgodnie z tym oświadczeniem SEC stara się znaleźć firmy, które są w stanie dostarczyć dane oparte na Blockchainie, aby wesprzeć monitorowanie ryzyka i działania związane z egzekwowaniem przestrzegania przepisów, a także poinformować komisję o zasobach cyfrowych. W ubiegłym miesiącu agencja ogłosiła, że ​​kryptowaluty są jednym z głównych priorytetów badania w bieżącym roku.

Zgodnie z oświadczeniem z 31 stycznia, agencja wyraziła zainteresowanie potencjalnymi źródłami danych dotyczących najpopularniejszych Blockchainów. Poza dostarczaniem danych, firmy są również zobowiązane do przeanalizowania danych w celu ułatwienia ich przeglądania.

Ponadto SEC żąda również informacji dotyczących przeglądu procesów ekstrakcji, konwersji i weryfikacji danych. Agencja prosi firmy uczestniczące o przedstawienie “zdolności do czerpania informacji z dostępnych danych”, w tym identyfikacji właścicieli adresów kryptowalutowych.

Firmy chętne do udzielenia odpowiedzi na prośbę agencji powinny przesłać odpowiedź pocztą elektroniczną do 14 lutego, zawierającą krótki pakiet oświadczeń o zdolnościach.

W sierpniu 2018 r. Agent amerykańskiej agencji ds. Walki z narkotykami (DEA) zauważył, że podczas gdy kryptowaluty skoncentrowane na prywatności są bardziej anonimowe niż Bitcoin, agencja ma wciąż sposoby na ich śledzenie. Agentka, Lilita Infante, oświadczyła:

“Blockchain daje nam naprawdę wiele narzędzi do identyfikacji ludzi. Właściwie to chcę, żeby nadal z nich korzystali”

Partner zarządzający w Andreessen Horowitz, Scott Kupor, zasugerował również w połowie lipca 2018 r., że “Bitcoin jest najlepszym przyjacielem organów ścigania” ze względu na możliwość śledzenia nielegalnych transakcji na Blockchainie.

Źródło obrazu: 123rf.com