Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wstrzymała handel akcjami UBI z Hongkongu

 

 

 

08.01.2018

UBI – które, jak wcześniej informował Bloomberg, ujawnia, że opracowuje system śledzenia produktów za pomocą technologii Blockchain – zanotuje zamrożenie handlu jego akcjami od 9:30 aż do 22 stycznia, zgodnie z oświadczeniem amerykańskiego organu nadzoru.

SEC powiedział, że zmierza do wstrzymania handlu z powodu pytań o jego ostatnie publiczne zgłoszenia, a także o aktywności rynkowej wokół akcji spółki, która według MarketWatch odnotowała w ubiegłym roku skok cenowy o ponad 2000%. Wyjaśniono, że:

Komisja tymczasowo zawiesiła obrót papierami wartościowymi UBI z powodu pytań dotyczących dokładności stwierdzeń, co najmniej od września 2017 r., UBI w sprawozdaniach z Komisji dotyczących działalności gospodarczej spółki oraz obaw o niedawne, nietypowe i niewyjaśnione aktywności rynkowe w akcjach zwykłych klasy A od co najmniej listopada 2017 r.

UB Blockchain staje się obecnie firmą, która ma mieć zamrożony handel aktywami przez SEC. W ciągu ostatnich kilku miesięcy agencja tymczasowo wstrzymała obrót akcji kilku innych firm, znowu w sprawie pytań dotyczących prawdziwości ich oświadczeń.