Spotkanie o tematyce kryptowalut w Hongkongu wydało jedno z najsilniej sformułowanych oświadczeń branży, które sprzeciwiają się hard forkowi SegWit2x

 

 

 

26.10.2017

Spotkanie, które gromadzi lokalnych członków społeczności Bitcoin i Stowarzyszenia Bitcoin z Hongkongu, opisywało 2x jako “lekkomyślne przedsięwzięcie”, które “spowoduje zakłócenia i szkody”.

W wydanym oświdczeniu można przeczytać:

Ze względu na brak konsensusu w całej społeczności i brak replay protection, uważamy, że SegWit2x jest lekkomyślnym przedsięwzięciem, które może powodować zakłócenia i szkody dla ekosystem.

Dlatego silnie sprzeciwiamy się SegWit2x.

Meetup przyłącza się do coraz większej liczby podmiotów kryptowalutowych, które sprzeciwiają się najnowszemu hard forkowi Bitcoina, a odpowiedniki grupy w Seulu wydały podobne oświadczenia.

Coraz więcej firm określa się w ty temacie z każdym dniem, najczęściej obierając stanowisko neutralne, obserwujące wydarzenia – jeśli łańcuch 2x zyska odpowiednie wsparcie, te firmy też będą go wspierać.

Coinbase w tym tygodniu zalała krytyka po tym, jak zimenili swoją opinię i ustalili, że potraktują 2x jako kolejnego altcoina.

Jeśli ktokolwiek chce przeprowadzić hard fork, a nowy token ma być uważany za Bitcoina, zwolennicy hard forka powinni zwrocić się do wspólnoty Bitcoina, aby ich wsparli, a następnieprzeprowadzić aktualziację, jeśli tylko istnieje szerokie poparcie zes trony społeczności.

W odniesieniu do SegWit2x nie zostało to zrobione