Grupa przedsiębiorstw związanychz Bitcoinem w Ameryce Łacińskiej wydała wspólny list wyrażający “najgłębsze obawy” dotyczące SegWit2x

 

 

18.10.2017

List, podpisany przez około 50 sympatyków Bitcoina z Brazylii i Argentyny, pojawił się w środę. W zeszłym tygodniu na największym spotkaniu o tematyce Bitcoina w Korei Południowej wydano podobne otwarte oświadczenie, wypowiadające SegWit2x.

Uważamy, że sygnatariusze NYA mają jak najlepsze zamiary w usprawnianiu protokołu Bitcoina, a także uznają nieocenioną usługę świadczoną przez firmy i utalentowane osoby związane z S2X.

Jednakże zupełnie nie zgadzamy się ze środkami wybranymi do realizacji takiego planu. To jest powód wszystkich problemów, kontrowersji, debat, a nawet niechęci do niektórych.

Grupa dostarczyła “niewyczerpującą” listę jedenastu czynników mających wpływ na decyzję, z których wiele odpowiada zasadom podanym przez Koreę Południową i giełdy, potwierdzając, że nie będą wspierać podziału łańcucha Bitcoina.

Wierzymy, że prędzej czy później uaktualnienia do protokołu będą wymagały hard forka.

Dzięki właściwemu planowaniu i przygotowaniu sieć może płynnie koordynować w celu dokonania takich zmian, przy minimalnych szansach podziału łańcucha i zakłóceniach. To jednak wymaga czasu, wykształcenia i testowania.