Mieszkańcy Arizony zapłacą podatki w kryptowalucie do 2020 roku.

 

12.02.2018

 

 

Senacka ustawa 1091, która ma na celu umożliwienie płacenie podatków w kryptowalucie została wprowadzona 10 stycznia 2018r. Senacki Komitet Finansowy przyjął ją wynikiem głosowania 4-3,  24 stycznia. 8 lutego Senat uchwalił ustawę wynikiem głosowania 16-13 (jedna osoba wstrzymała się).

Ustawa została wysłana do Izby Reprezentantów Arizony.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Arizona stanie się pierwszym stanem w USA, który zaakceptuje płatności podatkowe przy pomocy kryptowaluty do roku 2020. Ustawa umożliwiłaby podatnikom  korzystanie z Bitcoina, Litecoina lub jakiejkolwiek innej kryptowaluta uznawanej przez departament, za pomocą elektronicznych systemów P2P.

Zgodnie z projektem, Departamentu Stanu Arizona, po otrzymaniu płatności w kryptowalucie (za podatek i odsetki i ewentualne kary), byłby zobowiązany do konwersji płatności krypto-walutowych na dolary amerykańskie w ciągu 24 godzin.

Reprezentant stanu Arizona, Jeff Weninger, który współtworzył projekt ustawy, powiedział, że ten sposób płatności podatkowej  ma zamiar przekształcić stan w centrum “technologii blockchain i cyfrowej waluty w przyszłości”. Odnosząc się do ustawy podatkowej, Weninger powiedział w tym tygodniu dla Fox News:

To jeden z wielu naszych projektów ustaw, który wysyła sygnał do wszystkich w Stanach Zjednoczonych i być może na całym świecie, że Arizona będzie miejscem dla technologii blockchain i cyfrowej waluty w przyszłości.

We wrześniu 2017 r. Cointelegraph poinformował, że gmina Chiasso w Szwajcarii umożliwi swoim mieszkańcom płacenie podatków w Bitcoin już od stycznia 2018r.