Shanghai Stock Exchange (SSE) i Asset Management Association of China (IAMAC) zgodziły się współpracować w zakresie poprawy ubezpieczeń i systemów emerytalnych z wykorzystaniem technologii Blockchain

 

21.08.2018

 

China Securities Journal napisał, że SSE, czwarta co do wielkości giełda światowa, dołączyła do kilku głównych graczy branży ubezpieczeniowej, w tym IAMAC, Changjiang Pension Insurance Company, Tokyo Maritime Sunshine.

Wyznaczonym celem nowej grupy jest stworzenie nowej, wysokowydajnej, taniej i bezpieczniejszej branży ubezpieczeniowej dzięki wykorzystaniu technologii Blockchain.

“Cyfrowa transformacja umożliwiająca ubezpieczenia, zbuduje platformę usług Blockchain, która rozwiąże dotychczasowe problemy. Dzięki wygodnemu i wydajnemu tworzeniu aplikacji, elastycznemu trybowi wdrażania i monitorowaniu wizualnemu oraz platformie operacyjnej znacznie usprawnimy wszystkie procesy”

Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych ujawniła swoje plany wykorzystania Blockchain w swoich transakcjach na papierach wartościowych, wskazując na rosnący poziom zastosowania technologii DLT przez większe instytucje.

W ubiegłym tygodniu duży akcelerator przedsiębiorczości Y Combinator z siedzibą w USA ogłosił rozpoczęcie nowego chińskiego oddziału w celu zbudowania długoterminowej lokalnej organizacji, która połączy najlepsze cechy Doliny Krzemowej z Chinami i stworzy wiele innowacji.