Firma Ripple, zgłosiła dzisiaj, że ​​13 nowych instytucji finansowych zapisało się do sieci płatności RippleNet, co daje łączną liczbę partnerów powyżej 200

 

09.01.2018

 

Nowe instytucje obejmują różne lokalizacje, w tym Szwecję, Anglię i Kuwejt, a łącznie 40 krajów. W poście na blogu Ripple zauważono, że pięć nowych dodatków – JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS i Euro Exim Bank wykorzysta cyfrowy zasób Ripple, XRP, do zapewnienia płynności przy wysyłaniu transgranicznych płatności klientów.

Inne nowe instytucje RippleNet, takie jak CIMB lub Olympia Trust Company, będą wykorzystywać technologię Ripple do natychmiastowego rozliczenia i większej przejrzystości płatności.

Ripple CEO, Brad Garlinghouse, zauważył w poście, że RippleNet widzi dwóch lub trzech nowych klientów, którzy dołączają co tydzień od zeszłego roku, z 350 wzrostem w 2018 r. Wśród klientów wysyłających płatności natychmiastowo.

W rozmowie z CNBC, Garlinghouse, zwracając uwagę na powszechną obawę, że opłaty kryptowalutowe są złym substytutem dla płatności z powodu zmienności waluty.

“Średnia transakcja Swift trwa trzy dni ale tak naprawdę to, co widzimy, to trzy dni robocze. Ryzykujesz ryzykiem zmienności cen, gdy rynki są zamknięte przez weekend”

W marcu udało się skutecznie udowodnić, że pomysł SWIFT został ukończony z naciskiem na konta Nostro – konto bankowe w walucie obcej w innym banku. Pod koniec listopada SWIFT India nawiązała współpracę z firmą fintech, aby przetestować sieć DLT w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa produktów finansowych.

Źródło obrazu: 123rf.com