Silvergate Bank podpisał kontrakt z wieloma nowymi klientami kryptowalut w czwartym kwartale 2018 r., zgodnie z niedawnym wnioskiem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

 

20.03.2019

 

Zgłoszenie ujawnia, że ​​według stanu na 31 grudnia 2018 r. Silvergate posiada 542 klientów powiązanych z walutami cyfrowymi, w tym między innymi giełdy kryptowalutowe, górnków, powierników i inwestorów globalnych. Oznacza to wzrost liczby klientów o 59 od czasu poprzedniego zgłoszenia we wrześniu 2018 r.

Do 31 grudnia, 232 klientów kryptowalutowych rzekomo znajdowało się na różnych etapach procesu wprowadzania klientów do banku, w tym zgodności z przepisami.

Bank twierdzi ponadto, że wierzy, że akceptacja waluty cyfrowej przez tradycyjne instytucje finansowe będzie nadal rosła, podkreślając następujące dane:

„Obecnie istnieje ponad 300 instytucjonalnych funduszy inwestycyjnych, których łączne szacowane aktywa są zarządzane w przedziale od około 7,5 miliona dolarów do 10 milionów dolarów. Od 31 grudnia 2013 r., zainwestowano ponad 8,3 miliona dolarów w projekty związane z walutami cyfrowymi, z wyłączeniem ICO. W ciągu 12 miesięcy zakończonych 30 czerwca 2018 r. Pozyskano około 1,3 miliona dolarów finansowania na rynku walutowym i Blockchain”

Według dokumentu w czwartym kwartale 2018 r., bank przyjął dwie giełdy, 33 firmy i 24 inwestorów wśród swoich nowych klientów, w tym deweloperów oprogramowania i dostawców usług.

Przez cały rok depozyty Silvergate pochodzące od klientów kryptowalutowych wzrosły podobno o 150,4 miliona dolarów, czyli około 11,4%. Depozyty inwestorów walutowych wzrosły o 4,8 miliona dolarów do 577,5 miliona dolarów, podczas gdy salda innych startupów wzrosły o 46,4 miliona dolarów, osiągając 273,9 milionów.

W lutym br. Digital Currency Group (DCG), firma kryptowalutowa kapitału podwyższonego ryzyka, ogłosiła, że ​​zainwestowała w Silvergate Capital Corporation, w której znajduje się Silvergate Bank. Jak ujawniła Korporacja na swojej stronie internetowej:

„Wpływy z tej lokaty będą wspierać dalszy wzrost ogólnokrajowej inicjatywy depozytów fintech Banku i jego działalności w zakresie bankowości biznesowej i kredytów mieszkaniowych”

Źródło obrazu: 123rf.com