Singapur staje się ulubionym miejscem dla firm startujących w Blockchainie, które chcą uruchomić ofertę Initial Coin (ICO). Kraj ten od dawna jest ośrodkiem startowym z powodu takich czynników, jak przepisy podatkowe i zasady lekkiej polityki

 

 

05.09.2017

 

Starania Singapuru o wsparcie i regulowanie Blockchaina i kryptowalut

Rząd Singapuru, za pośrednictwem banku centralnego (MAS), uruchomił kilka programów wspierających przemysł finansowy (fintech). Jedną z inicjatyw jest przeznaczenie 225 milionów dolarów na rozwój projektów i aplikacji.

Ponadto bank centralny wprowadził także tokenizowaną wersję dolara singapurskiego pod nazwą “Ubin”, aby pokazać swoje ciepłe powitanie dla firm fintech. Token jest dostępny w Blockchainie opartym na Ethereum. Celem projektu jest stworzenie funkcjonalnej alternatywy dla krajowej sieci płatności międzybankowych poprzez technologię  Blockchain.

Tymczasem MAS również przeniósł się do regulacji walut cyfrowych w celu ochrony działalności ICO. MAS chce utrzymać reputację Singapuru jako centrum finansowego i zapobiec praniu brudnych pieniędzy. Dzięki odpowiedniej regulacji inwestorzy są chronieni, a więcej osób może uczestniczyć w ICO.

W kwestii, czy wirtualne waluty są uważane za walutę, token lub zabezpieczenia, MAS stwierdził, że funkcja kryptowalut wyewoluowała poza coś, czym była cyfrowa waluta.

Część oświadczenia MAS:

“Funkcja cyfrowych żetonów wyewoluowała poza wirtualną walutę. Na przykład żetony cyfrowe mogą reprezentować własność lub bezpieczeństwo nad majątkiem lub majątkiem emitenta”