Rząd Singapuru dąży do zwiększenia rozwoju Blockchaina w celu poprawy integracji finansowej w krajach Azji Południowo-Wschodniej

 

09.04.2018

 

W piątkowym wystąpieniu na spotkaniu z ministrami finansów państw Azji Południowo-Wschodniej Heng Swee Keat, minister finansów Singapuru, podkreślił rządowe plany wspierania innowacji, takich jak Blockchain, w celu poprawy dostępu do finansów w regionie.

“W szczególności będziemy wspierać cyfrowe innowacje, takie jak fintech, np. Bazowa technologia Blockchain daje nam wiele możliwości na tanie i bezpieczne transakcje, co może promować integrację finansową dla niedochodowych segmentów w ASEAN” – powiedział minister.

Chociaż Heng nie ujawnił dokładnych szczegółów dotyczących jakichkolwiek inicjatyw związanych z Blockchain, jego uwagi pojawiły się w czasach, gdy rządy w Azji Południowo-Wschodniej zwiększyły wysiłki na rzecz opracowania i przyjęcia tej technologii w sektorze finansowym.

Urząd ds. Rozwoju Mediów w Singapurze (IMDA) uruchomił konkurs Blockchain z funduszami rządowymi w celu zwiększenia innowacyjności Blockchain w regionie.

W międzyczasie sąsiedni kraj Malezji zmierza również do wykorzystania technologii Blockchain, aby usprawnić usługi bankowe w całym regionie.

W przemówieniu wygłoszonym w marcu zastępca prezesa banku centralnego Malezji wskazał, że dziewięć banków w kraju już rozpoczęło współpracę z bankiem centralnym przy tworzeniu wniosków o finansowanie handlu opartym na Blockchainie.

Podobnie, Siam Commercial Bank w Tajlandii buduje opartą na Ripple platformę do przekazywania przelewów dla płatności transgranicznych.