Sirin Labs, szwajcarska firma produkująca smartfony, wyda w tym miesiącu telefon oparty na technologii Blockchain

 

 

11.07.2018

 

W grudniu 2017 r. Sirin Labs zebrała 157,8 mln dolarów na projekt podczas pierwszej oferty monetarnej ICO, gromadząc 110 mln dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin.

W 2016 r. Sirin Labs wydał również smartfon, którego cena rynkowa wyniosła 16 tys., dolarów. Nowy telefon oparty na Blockchainie, zwany Finney, ma wejść na rynek z oczekiwaną ceną 1000 dolarów, powiedział Sirin Labs.

Bazując na systemie Android, Finney będzie działał w systemie SIRIN i będzie zawierał portfel kryptowalutowy, usługę konwersji tokenów (TCS) i sklep zdecentralizowanych aplikacji wieloplatformowych (DApp). Telefon będzie produkowany i rozwijany w tajwańskiej grupie Foxconn Technology, głównym producencie produktów Apple, Google, Cisco, Huawei i Amazon.

Według Nimroda Maya, dyrektora ds. Marketingu w Sirin Labs, Finney będzie działał na wielowarstwowym pakiecie cyberbezpieczeństwa, który uniemożliwi użytkownikom na przykład podłączenie się do fałszywej sieci.

May powiedział, że firma zamierza otworzyć własne sklepy na całym świecie, z lokalizacjami w Japonii, USA i Wielkiej Brytanii. Zauważył również, że Sirin Labs planuje uruchomić własny komputer osobisty oparty na technologii Blockchain, który będzie jeszcze tańszy niż telefon.

Sirin Labs ma nadzieję na udzielenie licencji na swoją technologię innym producentom telefonów. Zgodnie z niepotwierdzonym źródłem, chiński Huawei poszukuje licencji na system operacyjny SIRIN OS o otwartym kodzie źródłowym w celu opracowania własnego smartfonu opartego na Blockchainie, który będzie obsługiwał DApps.