Biuro Smart Dubai Office (SDO) zdobyło nagrodę za inicjatywę Dubai Blockchain Strategy

 

 

 

20.11.2017

Zapowiedziane podczas targów Smart Cities Expo i Światowego Kongresu, które miały miejsce w Barcelonie w zeszłym tygodniu, City Project Award uznaje najbardziej innowacyjne i udane projekty realizowane w obszarze rozwoju miejskiego.

Strategia Blockchain w Dubaju została ustanowiona, aby przenieść wszystkie transakcje rządowe przy użyciu technologii Blockchain do roku 2020. Jak podaje agencja prasowea Emirates News (WAM), projekt zdobył nagrodę, konkurując z 308 projektami z 58 krajów.

Według Wesama Lootah, CEO rządu Smart Dubai, ruch ten jest “testamentem” dla statusu kraju w zakresie przyjmowania nowych technologii. Dodał, że Smart Dubai planuje zastosować Blockchain poza własnymi aplikacjami.

W rzeczywistości pracujemy obecnie nad nakreśleniem pierwszego zestawu międzynarodowych standardów dla aplikacji blockchain w rządzie.

Podczas imprezy SDO i jej partnerzy zaprezentowali sukces kraju w zakresie przyjmowania i wdrażania inteligentnych technologii, a stoisko Smart Dubai również demonstrowało jego rozwój.