Światowy procesor płatności kryptowalutowych BitPay przewiduje, że Bitcoin osiągnie od 15 tys., do 20 tys., dolarów do końca 2019 roku

 

23.11.2018

 

Podczas bessy na rynku Bitcoin spadł o ponad 32 procent w skali miesiąca – Singh powiedział, że spodziewa się kolejnej dużej akcji cenowej, gdy zaczną pojawiać się główni giganci sektora finansowego, tacy jak Fidelity i Intercontinental Exchange (ICE) i ich produkty inwestycyjne oparte na kryptowalutach.

Wejście gigantów finansowych mogłoby pod koniec 2019 r., doprowadzić do tego, że cena Bitcoina sięgnęłaby nawet 15  – 20 tys., dolarów, powiedział dziennikarzom Singh.

Oprócz tradycyjnego wprowadzenia na rynek produktów kryptowalutowych przez tradycyjnych operatorów finansowych, Singh wskazał na zmiany strukturalne na rynku kryptowalut, z udziałem takich firm, jak amerykańska giełda kryptowalut i dostawca portfela Coinbase i Silvergate przygotowują się do ewentualnych pierwszych ofert publicznych (IPO)

Singh prognozuje, że w przyszłym roku zwiastuje to ekscytujący moment uruchomienia przez ETF firmy opartej na kryptowalutach typu “Blackrock” lub produkt Fidelity.

Singh jednak mocno wyróżnił Bitcoin i altcoiny, argumentując, że:

“Różnica między Bitcoinem a wszystkim innym altami jest taka, że Bitcoin to funt, to ten, który ma efekt sieci masowej”

Przypomniawszy, że rynek ICO jest już całkiem martwy, Singh zasugerował również, że oznaki zwiększonej interwencji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wróżą dobrze przyszłości przestrzeni ICO.

W wywiadzie we wrześniu tego roku Singh przedstawił szeroko podobny argument, że rynki kryptowalutowe znajdują się na progu pewnego decydującego momentu, który przyjdzie z wejściem na rynek dużych inwestorów instytucjonalnych, który w 2019 r., stanie się realny.

Źródło obrazu: 123rf.com