Producent podzespołów komputerowych Nvidia ogłosił w tym tygodniu, że pozostanie “elastyczna” w swoim podejściu do kryptowalut, nawet jeśli raportuje kwartalny spadek przychodów powiązanych z nimi produktów

 

 

 

13.11.2017

Firma opublikowała wyniki za trzeci kwartał w dniu 9 listopada. Bloomberg zwraca uwagę na ważny punkt: przychody z produktów związanych z górnictwem kryptowalutowym wyniosły 70 milionów USD, co oznacza spadek z 150 milionów USD uzyskanych w drugim kwartale.

Nvidia zasugerowała w oświadczeniu o zarobkach, że spadek ten był spowodowany w dużej mierze przez rosnący rynek, który jest podatny na zmiany popytu. Według Colette Kress, dyrektora finansowego Nvidii, rynek kryptowalut jest “niestabilny” i nie wpłynie na koncentrację firmy głównie na rynku gier.

Dyrektor naczelny spółki, Jen-Hsun Huang, zauważył wówczas, że sprzedaż chipów graficznych “korzysta” z rozwoju górnictwa. Huang dodał:

Od pewnego czasu będziemy odnotowywali, że krypto będzie małą, ale nie zerową częścią naszego biznesu.

CEO dodał, że popyt na jego produkty ze strony górników “spada i przepływa” wraz z losami rynku. Huang wcześniej oświadczył, że “kryptowaluty i blockchain są na miejscu”, stwierdzając w sierpniu, że firma widziała długoterminowe perspektywy wokół tych technologii.