Nowa ankieta wśród specjalistów finansowych z Wielkiej Brytanii pokazuje, że ponad połowa osób, które zainwestowały w kryptowaluty, planuje kupić więcej jednostek w tym roku. Pomimo niedawnej zmienności rynku tylko 8% ankietowanych zamierza sprzedać swoje krypto. Większość inwestorów oczekuje, że kryptowaluty dopiero zaczną rosnąć

 

15.03.2018

 

Optymizm, pomimo zmienności

Brytyjscy specjaliści w dziedzinie usług finansowych i inwestorzy detaliczni, optymistycznie patrzą na przyszłość kryptowalut i chcą zwiększyć swoją ekspozycję. 54 procent z nich spodziewa się wzrostu cen w okresie 12 miesięcy. Według nowego badania, wydanego przez Citigate Dewe Rogerson, tylko 32 procent spodziewa się spadku.

Badanie wykazało również, że 56 procent ankietowanych zamierza kupić więcej jednostek cyfrowych. Kolejne 31 procent planuje trzymać swoje jednostki , a tylko 8 procent pozbędzie się wszystkich swoich monet.

Specjaliści Finansowi obstawiają duże wzrosty kryptowalut

Jak wynika z ankiety 32 % ekspertów spodziewa się radykalnego wzrostu cen kryptowalut do 2021 roku. Kolejne 18% przewiduje niewielki wzrost. Jednocześnie ci, którzy wierzą, że wyceny spadną, wynosi zaledwie 28 proc.

Wiele kryptowalut odnotowało ogromny wzrost, ale także duży spadek, powiedział Phil Anderson, dyrektor Citigate Dewe Rogerson. Pomimo znacznych wahań zmienności i cen, nasze badania ujawniają, że wielu specjalistów finansowych nadal optymistycznie patrzy w przyszłość i uważa, że to dopiero początek.

Anderson zauważył również, że na początku roku kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosiła około 800 miliardów dolarów. Ponad połowa specjalistów z branży finansowej (59 procent) spodziewa się, że do 2021 r., kapitalizacja będzie wynosić ponad 1 bilion dolarów, a 15 procent spodziewa się, że będzie to ponad 2 biliony dolarów Tylko 19 procent respondentów uważa, że ​​rynek utrzyma się na poziomie 800 miliardów dolarów.

Oczekiwania na nowe regulacje pozostają wysokie wśród profesjonalistów finansowych, z czego 62 procent przewiduje znaczny wzrost presji regulacyjnych w ciągu najbliższych dwóch lat. Mimo to, 22 procent ekspertów uważa, że ​​wykorzystanie cyfrowych walut do płatności i przelewów pieniężnych dramatycznie wzrośnie. Kolejne 48% ma bardziej umiarkowane oczekiwania, ale przewiduje również wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat.

Phil Anderson mówi:

Niezależnie od tego, jaka będzie przyszłość rynku kryptowalut, jedno jest pewne – będzie nadal przyciągać miliardy dolarów, dominować w nagłówkach gazet i będzie gorącym temat debat.

Większość uczestników badania uważa, że ​​największe korzyści odniosą duże firmy. Ponad dwie trzecie respondentów twierdzi, że większe firmy zwiększą swoje zasoby kryptowalutowe w ciągu najbliższych trzech lat. 68 procent uważa, że ​​korporacje będą wykorzystywać kryptowaluty za pomocą inteligentnych kontraktów i innych aplikacji Blockchain.

Około 54 procent oczekuje, że więcej firm będzie używać krypto dla pozyskiwania funduszy, 44 procent ekspertów finansowych przewiduje znaczny wzrost wykorzystania technologii Blockchain, a 33% uważa, że ​​ich wprowadzenie będzie bardziej umiarkowane.

Jedno jest pewne, rynek nie upadnie, inwestorzy skupują kryptowaluty po niskich cenach, bo wiedzą, że za jakiś czas wartość tych jednostek wzrośnie i to bardzo dużo a zyski będą gigantyczne.