Bitpay, jeden z czołowych kryptowalutowych dostawców usług płatniczych, podjął właśnie współpracę z Bitmain, aby wspólnie stworzyć oparte o Blockchain oprogramowanie zabezpieczające na licencji open source

 

 

Partnerstwo, które ciągnie za sobą wielomilionowe inwestycje i wieloletnią współpracę, zostało ujawnione 3 maja przez zespół Bitpay na łamach oficjalnego komunikatu. Zapowiedziano w nim, że w czasie trwania umowy, firma będzie współpracowała z Bitmain, aby doprowadzić do wspólnego utworzenia oprogramowania open source, które będzie w stanie zapewniać bezpieczeństwo kopalniom, minerom i operatorom węzłów.

 
Współpraca na lata

 
CEO BitPay, Stephen Pair, pokusił się o następujące stwierdzenia:

 
– Jako BitPay, zdajemy sobie sprawę, że funkcjonuje niewykorzystany rynek kopalni, które wymagają coraz bardziej zaawansowanych platform dla swoich usług, świadczonych w obecnych czasach. Doceniamy Bitmain jako klienta i wierzymy, że minerzy i dostawcy technologii, odkrywają bardzo istotną rolę w bezpieczeństwie i stanowią o sukcesie Bitcoin Blockchain.
W ciągu sześciu ostatnich lat, Bitpay współpracowało z gigantami sektora technologicznego i finansowego, takimi jak Microsoft, Valve i PaySafe, przetwarzając setki milionów dolarów każdego dnia dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych na rynku Bitcoin. Aktualnie, Bitmain i jego „górnicy” trzymają w swoich rękach 70% rynku. Z perspektywą dalszego udoskonalania technologii wykopywania Bitcoinów, CEO Bitmain Jihan Wu ogłosił, że współpraca z Bitpay będzie się tylko zacieśniać.

 
– BitPay ustanowił swoją pozycję lidera rynku Bitcoin Blockchain. Wierzymy, że razem możemy znacznie udoskonalić metody zabezpieczania transakcji na platformie Blockchain, jednocześnie zwiększając możliwości technologii DLT w cyfrowych płatnościach.

08.05.2017