Mobilna aplikacja Square Cash App to świetna wiadomość dla milionów użytkowników kryptowalut

 

01.02.2018

 

The Square Cash App , to aplikacja do wysyłania i odbierania waluty pieniężnej od firmy płatności mobilnych Square. Teraz udostępniła handel Bitcoin (BTC) dla prawie wszystkich użytkowników, z wyjątkiem tych w Nowym Jorku, Georgii, na Hawajach i Wyoming.

Jack Dorsey, prezes Square opublikował 31 stycznia tweet, który zawierał także krótki film zatytułowany “My First Bitcoin”, wyjaśniający jak działa i funkcjonuje Bitcoin “nowym graczom”.

Ponieważ Square działa w sieci Point of Sale (PoS), dodanie BTC do usług mobilnych oznacza, że ​​w przyszłości każdy kto używa systemu płatności Square będzie mógł zaakceptować Bitcoin jako formę płatności.

Firma twierdzi, że nie będzie naliczać dodatkowych opłat transakcyjnych za kupowanie i sprzedawanie BTC w aplikacji Cash. Sama aplikacja oblicza cenę, po której można kupować i sprzedawać bazując na średniej cenie rynkowej, czyli średniej na głównych giełdach. Według witryny Square użytkownicy będą mogli kupić do 10 000 $ w BTC tygodniowo, sprzedaż nie będzie limitowana.

Square ogłosił w listopadzie 2017 r., że wprowadzi opcję handlową BTC do wybranych 3 milionów klientów, powodując, że ich akcje wzrosły o ponad 3 procent.

Komunikat Square pojawił się krótko po tym, jak Robinhood, inna aplikacja handlowa, ogłosiła, że ​​zacznie pozwalać użytkownikom handlować w Bitcoin i Ethereum bez opłat już od lutego.

Coinbase, która pobiera opłaty transakcyjne, ale ma więcej użytkowników niż firma brokerska Charles Schwab, od dawna uważana jest za najbardziej niezawodną giełdę handlu kryptowalutowego. Po dodaniu Robinhood i Square do tej strefy z ponad milionem użytkowników na liście oczekujących na platformę transakcyjną Robinhood, jasne jest, że rynek aplikacji do handlu kryptowalutą zmierza w kierunku mniej scentralizowanym.