Gubernator stanu Kolorado, Jared S. Polis podpisał ustawę „Colorado Digital Token Act”, zgodnie z dokumentem opublikowanym 6 marca

 

12.03.2019

 

Ustawa, która pierwotnie została zaproponowana w styczniu i sponsorowana na szczeblu stanowym przez Republikanina Jacka Tate’a i demokratę Steve’a Fenberga przewiduje ograniczone zwolnienia dla rejestracji papierów wartościowych i handlowców, a także wymogi licencyjne dla sprzedawców dla osób zajmujących się tokenami cyfrowymi.

Ustawa określa „token cyfrowy” jako „jednostkę cyfrową o określonych cechach, zabezpieczoną zdecentralizowaną bazą danych, wymienną na towary lub usługi i zdolną do handlu lub transferu między osobami bez pośrednika lub opiekuna wartości”

Poprzedni projekt, który regulował tokeny, został przegłosowany w senacie stanu Kolorado w maju ubiegłego roku. Ustawa zdefiniowała „otwarty token Blockchainu” i zwolnił niektóre tokeny z definicji jako zabezpieczenia. Niektórzy członkowie sektora prywatnego byli rozczarowani wynikiem, w którym David Gold, inwestor venture capital i blockchain, powiedział:

„Jest to okazja dla Kolorado: Spójrz, stworzymy środowisko zapewniające przejrzystość sektora. Nie oznacza to, że niektórzy mogą naruszać przepisy bezpieczeństwa. Ci, którzy się temu sprzeciwiają, po prostu tego nie rozumieją”

Na początku tego miesiąca senator Jack Tate wraz z przedstawicielami Jeni James Arndt i Marcem Catlinem złożyli projekt ustawy, która powierza Colorado Water Institute na Colorado State University badanie potencjalnego wdrożenia Blockchainu do zarządzania bazą danych praw wodnych.

W lutym dwa rachunki związane z Blockchainem zostały przekazane w amerykańskim stanie Wyoming. Oba rachunki z których jeden dotyczący tokenizacji aktywów i drugi dotyczący depozytów obsługujących przedsiębiorstwa Blockchain zostały wprowadzone w styczniu tego roku i wejdą w życie w późniejszym terminie w 2019 roku.

Źródło obrazu: 123rf.com