Klient Starbucks Buenos Aires oskarżył popularną sieć kawiarni o nielegalne wydobycie Bitcoina za pomocą swojego osobistego laptopa

 

 

 

13.12.2017

Noah Dinkin, człowiek, który odkrył, że jego laptop był używany do wydobywania kryptowalut za pośrednictwem bezpłatnego WiFi Starbucksa, zamieścił na Twitterze zrzut ekranu, aby to udowodnić.

Starbucks

 

Jego zrzut ekranu pokazuje, że dostawca Wi-Fi w Starbucks Buenos Aires wymusza 10-sekundowe opóźnienie, kiedy po raz pierwszy łączysz się z WiFi, aby mógł kopać krypto za pomocą urządzeń klienta.

Oryginalny tweet Dinkina ma obecnie ponad 100 komentarzy, ponieważ klienci wyrażają oczywiste obawy dotyczące bezpieczeństwa. Wiele osób skomentowało, że skrypt darmowego WiFi Starbucks służy w istocie do wydobycia Monero, a nie Bitcoina.

Inni sugerowali, że cała sprawa może być chwytem reklamowym firmy. Ta teoria jest poparta faktem, że jeśli ta operacja faktycznie miała miejsce tylko w jednym oddziale może potencjalnie przynieść tylko kilka centów zysku dziennie.

Starbucks zareagował w odpowiedzi na tweet Dinkina, aby 10 dni później wyjaśnić tę sytuację.

W swojej odpowiedzi do Dinkina firma zauważyła, że ​​incydent pojawił się tylko w jednym z ich oddziałów i zauważył, że podjęli “szybką akcję”, aby rozwiązać ten problem. Oni również obwiniali za zaistniałą sytuację swojego dostawcę Internetu.

https://twitter.com/Starbucks/status/940369255031128064