Starbucks może zaakceptować Bitcoina jako formę płatności, twierdzi CEO Bakkt

 

28.11.2018

 

W sierpniu, kiedy Bakkt został po raz pierwszy ogłoszony przez giełdę Intercontinental, świat wiadomości wydał masę artykułów twierdzących, że Starbucks wkrótce zaakceptuje Bitcoina.

W tym czasie Starbucks nie potwierdził, że rzeczywiście zaakceptuje BTC lub jakąkolwiek inną kryptowalutę. Stwierdził natomiast, że ​​będzie odgrywać kluczową rolę w opracowywaniu praktycznych, regulowanych i zaufanych aplikacji, które umożliwią konsumentom konwersję zasobów cyfrowych na gotówkę.

Innymi słowy, Starbucks nie twierdził, że ma jakiekolwiek plany dotyczące akceptacji transakcji Bitcoin. Dziś dyrektor generalny Bakkt, Kelly Loeffler, podczas uczestnictwa w Consensus Invest, powiedział, że Bakkt współpracuje z Starbucks, aby dać swoim klientom więcej opcji w zakresie zdolności do zapłaty, w szczególności z BTC.

Bakkt jest dostawcą kontraktów Futures na BTC, który początkowo planowano uruchomić w tym miesiącu. Uruchomienie zostało opóźnione, powodując duży stres dla kandydatów na krypto-ETF, takich jak VanEck i SolidX. Powód opóźnienia? Przytłaczająca liczba klientów rejestrujących się na platformie.

Starbucks akceptujący Bitcoina byłoby niezaprzeczalnie bardzo ważnym krokiem w kierunku adopcji kryptowalut. Istnieją tysiące ludzi, którzy używaliby Bitcoina lub innych kryptowalut do kupowania kawy, tylko ze względu na praktyczność tej formy płatności. Posiadanie nowej opcji płatności zdecydowanie nie jest wadą dla Starbucks, ponieważ firma niewątpliwie przyciągnie dzięki temu nowych klientów.

Prezes Bakkt twierdzi, że współpracuje ze Starbucks, aby dać ich klientom więcej opcji w zakresie możliwości zapłaty, w szczególności z BTC.

Źródło obrazu: 123rf.com