Czy jest lepszy sposób, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do witryny niż wyrzucać pieniądze w błoto, to jest dokładnie to co Steemit blockchain zrobiło z okazji Dnia Niepodległości dla swoich użytkowników.

W dniu 4 lipca użytkownicy Steemit zostali nagrodzeni około 1,3 mln dolarów wartości waluty cufrowej czyli 10% obecnej kapitalizacji Steemit. Od czasu swojej premiery dwa miesiące temu szybko rosnące witryny social media wzrosła w fenomenalnym tempie z rosnącą popularnością z dnia na dzień. Podłączając do blockchain zwanego steem, zdecentralizowana platforma społecznościowa nagradza tych, którzy dostarczają najlepsze komentarze obrazów, filmów i artykułów. Przed wypłatą nagrody w ciągu weekendu, objętość steem podwoiła się do 26 mln dolarów. Ponadto ruch w witrynie podwoił swoje głosy z 4,680 do 8,350 dziennie. Posty również wzrosły z 1200 do 2300 dziennie. Ned Scott z Steemit CEO powiedział, że rozkład nagród był pierwszym tego typu sposobem firmy na przyciągnięcie nowych użytkowników. Wczoraj ponad 1,3 mln dolarów rozdzielono na portfele tysięcy użytkowników z całego świata. Połowa z 1,3 mln dolarów została wydana użytkownikom w steem dolarach, natomiast pozostała połowa była w steem power. Steemit poinformował również, że zarejestrowane zostało tempo wzrostu użytkowników o 1600% od maja do czerwca. Wszystko co widzimy na Steemit.com pochodzi z steem blockchain open source, więc cała sieć jest powtarzalna na dowolnej aplikacji front-end. Próby cenzury mogą być sprawdzone przez każdego z odkrywcy blockchain lub innej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy mogą czuć się swobodnie i pisać to co naprawdę czują.

Według Scotta to jest wolność, która daje wspólnocie Steemit jeden ze sposobów, który odróżnia firmę od sieci społecznościowych, które są scentralizowane i kontrolowane.