Platforma social media działająca w technologii blockchain, Steemit, to eksperyment, którego celem jest wynagradzanie swoich użytkowników w tokenach kryptowaluty Steem. Niedawno Steemit został zaatakowany przez hakerów.

 
Steemit, nowa strona social media cieszy się sporym zainteresowaniem od czasu rozpoczęcia swojej działalności dwa miesiące temu, dzięki czemu wartość tokena kryptowaluty Steem eksplodowała w ciągu ostatniego tygodnia. Ta waluta jest obecnie trzecią na rynku kryptowalut z wartością opiewającą na ponad 360 milionów dolarów w czasie publikacji (zaraz za Bitcoin i Ethereum).

 
Dyrektor naczelny Steemit, Ned Scott, tak opisał platformę w rozmowie z CNN:
– Jest to strona social media całkowicie zbudowana na publicznym blockchain Steem, co przynosi korzyści z kryptowaluty oraz niezmienność dla social media. Poza tym użytkownicy otrzymują zapłatę za publikowanie postów i głosowanie, podobne jak w Bitcoin.

 
Co zrozumiałe, Sreemit jest bardzo popularny z powodu, w jaki angażuje użytkowników, którzy publikują posty i głosują. Hakerzy również to zauważyli i z tego powodu platforma stała się przedmiotem ostatniego ataku.

 
W oficjalnym komunikacie dla prasy Ned Scott powiedział:
“Steemit stał się dzisiaj przedmiotem cyberatku. Nie więcej niż 260 kont zostało zhakowanych i około 85 000 dolarów Steem oraz Steem ukradziono. Atak został już powstrzymany, Konta użytkowników i ich portfele nie są zagrożone i mamy nadzieję na reaktywację strony Steemit. Wszystkie skradzione jednostki zostaną oddane w całości.

 
Scott potwierdził, że incydent został zgłoszony policji oraz władzami ścigającymi cyberataki, włączając w to FBI. Ponadto firma wszczęła wewnętrzne śledztwo. Partner Steemit, giełda wymiany waluty cyfrowej Bittrex, również został zaangażowany w sprawę. Wszystkie transakcje Steem zostały czasowo zawieszone.

 
Cyberatak skupił się na stronie oraz na kilkuset kontach użytkowników, z których ukradziono fundusze. Atak nie ma związku z samą Steem Coin.