Współzałożyciel Apple, Steve Woźniak powiedział, że “tylko Bitcoin jest czystym cyfrowym złotem” w wywiadzie 4 czerwca, potwierdzając swoją wiarę w kryptowalutę pomimo sprzedania większości swoich BTC

 

05.06.2018

 

Przemawiając na trwającej konferencji Money20 / 20 w Amsterdamie, Steve powiedział, że ​​Bitcoin staje się “wspólną walutą” zarówno internetu, jak i świata. Dorsey rozmawiał na dwóch imprezach w marcu i maju, gdzie przewidział, że Bitcoin stanie się walutą międzynarodową z wyboru do 2028 roku.

“Wchodzę w to, co mówi Jack Dorsey, nie to, że koniecznie wierzę, że to się wydarzy, ale dlatego, że chcę, żeby tak było, to takie czyste myślenie” – wyjaśnił Woźniak.

Woźniak powtórzył, że nie jest inwestorem, który pierwotnie zakupił BTC za 700 dolarów, aby eksperymentować z jego wykorzystaniem jako środkiem płatniczym. “Mam jedenego Bitcoina i dwa Ethereum” – powiedział. Niemniej jednak dla Woźniaka, Bitcoin reprezentuje oddzielną klasę zasobów kryptowalutowych.

“Tylko Bitcoin to czyste cyfrowe złoto i całkowicie to kupuję. Wszyscy inni mają tendencję do rezygnacji z niektórych aspektów Bitcoina. Na przykład, jest całkowicie zdecentralizowany i nie ma centralnej kontroli”

Teraz jest dobra okazja do zakupu Bitcoina gdyż jego cena jest tania.