Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, ogłosił, że zamierza zaangażować się w projekt Blockchain. Oświadczenie zostało złożone na konferencji Blockchain ChainXchange

 

21.08.2018

 

Na konferencji ChainXchange, która odbyła się w Las Vegas w dniach 13-15 sierpnia, Steve Wozniak ujawnił w wywiadzie, że planuje wziąć udział w startupie Blockchain, wychwalając zalety tej technologii. Powiedział:

“Jestem zaangażowany bardzo, po raz pierwszy angażuję się w firmę Blockchain. Nasze podejście nie jest jak nowa waluta lub coś fałszywego, jeśli wydarzenie sprawi, że będzie ono miało wartość. Jest to udział w firmie. Ta firma robi inwestycje przez inwestorów z ogromnymi osiągnięciami w zakresie dobrych inwestycji, takich jak budynki mieszkalne w Dubaju”

Współzałożyciel Apple wyjaśnił swoją fascynację technologią blockchain:

“To takie niezależne! To trochę jak internet, kiedy był nowy. Byłem zdumiony technologią, która za tym stoi. Spotkałem ludzi pracujących w nieruchomościach w systemach Uber, wszystkiego, co mamy w życiu, szczególnie przy transakcjach. Każdy, o którym słyszysz, dla mnie ma wartość. Kilka osób dostrzega wartość, która bardzo przypomina mi wczesne dni internetowe”

Wozniak porównał także platformę Ethereum ze sklepem App Store firmy Apple, ponieważ zarówno tysiące firm, jak i pojedyncze osoby mogą opracowywać i uruchamiać własne aplikacje: “Ethereum zapewnia narzędzia do aplikacji Blockchain. Widzę więcej osób korzystających z Ethereum w ten sposób”