Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, został ogłoszony jako współzałożyciel niedawno uruchomionego funduszu venture capital EQUI Global, skupiającego się na Blockchainie

 

16.10.2018

 

Po ogłoszeniu o swoich planach zaangażowania się w projekt Blockchain na początku sierpnia, Wozniak został dzisiaj ujawniony jako współzałożyciel EQUI Global, funduszu venture capital skupiającego się na technologii Blockchain.

Nowy fundusz venture capital ma na celu zmianę koncepcji tradycyjnego przemysłu poprzez umożliwienie inwestycji nieinstytucjonalnych, a także umożliwienie inwestorom handlu na zewnętrznych giełdach krypto poprzez EquiTokens. Infrastruktura EquiTokens podobno jest oparta na Blockchainie Ethereum, który jest szeroko stosowany przez programistów aplikacji zdecentralizowanych (DApps).

Według werdyktu, EQUI Global będzie ukierunkowany na wyrafinowanych inwestorów, którzy koncentrują się na funduszach venture capital poprzez inwestowanie w EquiToken. Model ma na celu ułatwienie doświadczeń handlowych poprzez umożliwienie łatwej adoptacji tokenów poprzez giełdy kryptowalut. Raport stwierdza ponadto, że 80 procent inwestycji EQUI Global zostanie ulokowanych w firmach technologicznych, a reszta zostanie zainwestowana w inne dziedziny, takie jak nieruchomości i sztuka.

Jak oznajmił Woźniak, misją firmy jest poszukiwanie, wspieranie i finansowanie technologicznych gwiazd jutra. Wozniak zauważył, że firma nawiązała już współpracę z ponad 20 firmami, które nie zostały oficjalnie uruchomione.

Woźniak podkreślił również, że jego udział w EQUI Global to drugi raz od dwudziestu lat, kiedy zgodził się być zaangażowany w projekt, a jednocześnie otrzymuje dziesiątki ofert biznesowych i pomysłów każdego dnia.

Według strony internetowej EQUI Global, firma została założona prawie rok temu a idea modelu EQUI zmieniła się od czasu pierwszej premiery. Pierwotnie założyciele rozważali uruchomienie firmy jako ICO, które wykorzystywałaby EquiToken jako sposób na pozyskanie kapitału na zasadzie projektu po projekcie.

Wydaje się, że Wozniak zmienia swoje sceptyczne stanowisko w tej dziedzinie, po niedawnym oświadczeniu, że Blockchain jest bańką podobną do ery dotcomów, jak twierdził w czerwcu 2018 roku. na początku czerwca Woźniak wypowiedział się również pozytywnie na temat Bitcoina, argumentując, że tylko Bitcoin to czyste cyfrowe złoto.

Źródło obrazu: 123rf.com