Stowarzyszenia z Rosji, Chin i Korei Południowej planują złożyć skargę zbiorową przeciwko korporacjom internetowym zakazujących reklam kryptowalut. Pozew będzie podlegał ograniczeniom nałożonym przez Facebook, Google, Twitter. Porozumienie o skierowaniu sprawy do sądu w USA zostało osiągnięte podczas konferencji kryptowalutowej w Moskwie

 

28.03.2018

 

Pozew zostanie złożony w jurysdykcji amerykańskiej w maju przez nowo założone stowarzyszenie Eurasian Blockchain (EBA). Przedstawiciele Russian Cryptocurrency and Blockchain Association (RACIB), Korea Venture Business Association (KOVA) i Chińskie Stowarzyszenie Inwestorów Kryptowalutowych (LBTC) które podpisały umowę o utworzeniu EBA podczas kongresu BlockchainRF-2018 w Moskwie (27-28 marca ). Specjalna “kryptofunda” zostanie utworzona w celu finansowania działań prawnych, które mogą być wspierane poprzez darowizny.

Najpopularniejsza sieć społecznościowa Facebook i największa globalna wyszukiwarka Google zablokowały reklamy kryptowalutowe w styczniu i marcu.

Równoczesna odmowa reklamowania kryptowalut może świadczyć o zmowie, powiedział prezes RACIB Yuri Pripachkin, cytowany przez Tassa i Interfaxa. “Uważamy, że te trzy firmy wykorzystują swoją monopolistyczną władzę i zmówiły się, aby manipulować rynkiem”