Argentyńska państwowa karta transportu publicznego SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico) może być teraz doładowywana za pomocą Bitcoina

 

11.02.2019

 

Alto Viaje, platforma do dodawania pieniędzy do kart SUBE, nawiązała współpracę z Bitex, który zapewnia firmom usługi finansowe oparte na Blockchainie. Dzięki partnerstwu kartę SUBE można teraz sfinansować za pomocą BTC, za pośrednictwem strony internetowej Alto Viaje.

Bitex, który powiedział, że SUBE, który może być używany do podróżowania pociągiem, autobusem i metrem jest używany przez ponad siedem milionów osób w 37 lokalizacjach w Argentynie. Wyjaśnił, że Alto Viaje pracował wcześniej z systemem PayPal i Rapipago, argentyńskim systemem płatności cyfrowych.

Beaudroit wyjaśnił dalej, że głównym celem partnerstwa jest zapewnienie ludziom szerszego dostępu do tak rewolucyjnej technologii, jak Bitcoin.

Dostawcą technologii za SUBE jest argentyński Nacion Servicios S.A., filia banku narodowego Banco de la Nación Argentina.

Również główny usługodawca transportu publicznego w Wielkiej Brytanii Go-Ahead Group Plc. Niedawno nawiązał współpracę z startupem typu Blockchain DOVU, aby wprowadzić system tokenizacji nagród dla klientów kolei. Po podpisaniu umowy, DOVU uruchomi platformę, która korzysta z natywnego tokena ERC-20, DOV, aby nagradzać członków za dzielenie się swoimi podróżnymi danymi.

Źródło obrazu: 123rf.com