We wtorek zobaczymy Super Bitcoina, nowy hard fork, który według programistów “sprawi, że Bitcoin znów będzie wspaniały”

 

 

 

12.12.2017

Super Bitcoin to chiński projekt zmierzający do optymalizacji Bitcoina poprzez takie działania, jak Lightning Network i 8-megabajtowy rozmiar bloku.

Wyzwalacz sieci nowego łańcucha jest ustawiony na blok 498,888, co wskazuje na datę 12 grudnia.

Wyjaśniając bodziec do podjęcia decyzji o stworzeniu nowego widelca, programiści powiedzieli, że działają zgodnie z pomysłami ze strony “społeczności Bitcoinowej”. Na stronie projektu widnieje komunikat:

Proszę pamiętać: To tylko eksperyment

Po prostu wdrażamy propozycje zalecane przez społeczność Bitcoin. Tylko wtedy, gdy wprowadzimy te zmiany, ponownie będziemy mogli sprawić, że Bitcoin będzie wspaniały.

Super Bitcoin jest jednak warty uwagi z powodu ilości jednostek w liczbie 21,210,000, która obejmuje 210 000 wstępnie wydobytych jednostek.

210 000 gotowych do wykorzystywania tokenow będzie zarządzane przez Super BTC Foundation i wykorzystywane są głównie do zachęcania początkujących deweloperów, inwestowania w ekosystem super BTC i zapewnienia działania Super BTC Foundation.

Największe kopalnie odkrywkowe bitcoinów f2pool i BTCC są rzekomo przeznaczone na wsparcie forka, podczas gdy 21 giełd będzie oferować notowania zgodnie.